Walentynki w Ratajczaku

Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych, jest niewątpliwie Poczta Walentynkowa, która działała tego dnia także w Ratajczaku.  Uczniowie, którzy chcieli wyrazić uczucia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do pocztowego pudełka w serduszka. Następnego dnia specjalni listonosze roznosili miłosną korespondencję we wszystkich klasach.

W Walentynki królować może tylko jeden kolor – czerwony, dlatego każdy uczeń, który posiadał trzy rzeczy w tym kolorze, był zwolniony z odpowiedzi ustnych i kartkówek.

Na szkolnych korytarzach, 14 lutego, panowała miła atmosfera. Tworzyły ją gazetki walentynkowe i ścianka do zdjęć, przy której można było zatrzymać w obiektywie wyjątkowe i romantyczne chwile.

Samorząd Uczniowski wyruszył tego dnia na ulice Kościana, by przeprowadzić akcję pod hasłem „Przytul serce ZSP” i rozdać przechodniom baloniki.

Wszystkim zakochanym życzymy szczęśliwej miłości!