VI Powiatowy Konkurs Fryzjerski

4 czerwca 2017 r. w Rawiczu, w hotelu Diament, odbył się po raz szósty Powiatowy Konkurs Fryzjerski. Jest on przeznaczony dla uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer w zasadniczej szkole zawodowej oraz w technikum. Oprócz naszych uczniów wzięli w nim udział młodzi fryzjerzy z Rawicza, Śmigla, Bojanowa, Nietążkowa, Leszna oraz Wschowy.

Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Karolina Stachowiak, Ewelina Berus, Martyna Damrych, Klaudia Woźniak, Marcelina Piotrowska, Agata Humska i Sandra Guzek z klasy 2 FW, Oliwia Rosa, Weronika Demianiuk, Ewa Wawrzyniak i Kamila Szymańska z klasy 3 F oraz Kamila Bieganek z klasy 1 FMW.

Rywalizacja przebiegała w trzech konkurencjach:
  I  konkurencja - dział damski - Fale na mokro,
  II konkurencja - dział damski - Fryzura inspirowana marzeniami,
 III konkurencja - Freestyle - o Puchar Starosty Powiatu Rawickiego.

Niestety w tym roku nie udało się dziewczynom stanąć na podium. Najwyższe noty uzyskała Klaudia Woźniak z klasy 2 FW, która zajęła 6 nagradzane miejsce w I konkurencji.

Atrakcją tegorocznego konkursu były cenne nagrody oraz udział Andrzeja Wierzbickiego i Tomasza Schmidta, znanych z telewizyjnego programu „Ostre cięcie”, którzy weszli w skład jury. Po zakończeniu konkurencji konkursowych odbył się profesjonalny pokaz fryzjerski oraz makijażu. Po raz pierwszy została przeprowadzona akcja fundacji Rak´n´Roll, która zbiera włosy na peruki dla kobiet walczących o zdrowie po chemioterapii. Kilka osób oddało swoje warkocze w myśl przesłania, że: „Dobro zawsze powraca”.

Wyjazd uczennic na Konkurs był możliwy dzięki dofinansowaniu kosztów podróży przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie.
Opiekun grupy - Irmina Jaźwińska