Uczniowie 3 TBM w wielkopolskim finale XX OMTM

31 maja 2016 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu odbył się Wielkopolski Finał XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Turniej organizowany jest m.in. przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego i ma na celu przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, jak również propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego. Powiat kościański reprezentowali uczniowie klasy 3 TBM Jakub Kamieniarz, Adam Kustosz i Adam Lasik.

Do Kalisza przybyły łącznie 22 drużyny z całej Wielkopolski, które wzięły udział w następujących konkurencjach:
- sprawdzian wiadomości z przepisów ruchu drogowego oraz historii polskiej motoryzacji,
- sprawdzian z umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej,
- przygotowanie pojazdu do jazdy,
- jazda sprawnościowa motorowerem,
- jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

Niestety nie udało się zająć czołowych miejsc. Oby w przyszłym roku było lepiej!

W czasie oczekiwania na wyniki turnieju kaliski WORD przygotował dla uczestników atrakcję w postaci przejazdu pojazdem WORD pod okiem wykwalifikowanych instruktorów techniki jazdy na terenie świeżo oddanego do użytku Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy.
Robert Wojciechowski