Turniej Piłki Halowej

W dniach 6, 7 i 8 marca br. w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Halowej.

Zmierzyło się w nim 12 drużyn z klas: IV TB, III TM, III TGG, I TEG, I TBM, II MSW, IV TGG, III SŚ, II ŚL, II CMB, II TBM i III TB. Do dalszego etapu przeszły drużyny, które po podsumowaniu tabeli zdobyły największą liczbę punktów. Do półfinałów przeszły klasy: IV TB, III TGG, III SŚ i IV TGG.

W środę, po bardzo emocjonującym pojedynku drużyn IV TGG i III TGG, który wymagał dogrywki i rzutów karnych, uczniowie klasy IV TGG pokonali swych rywali 3:1, zajmując w ten sposób III miejsce w tabeli.

O zwycięstwo walczyli uczniowie klasy IV TB w składzie: Marcin Czajka, Przemysław Łapacz, Mikołaj Łukowiak, Dominik Ludwiczak, Hubert Jakubiak, Mikołaj Wachowiak, Mikołaj Sępiała i Adrian Kliemann oraz klasy III SŚ w składzie: Adam Włodarczak, Roland Pawlaczyk , Mateusz Gorący, Łukasz Wojciechowski, Paweł Witkowski, Patryk Włodarkiewicz, Sebastian Domagała, Patryk Hertmanowski i Adrian Matuszkowiak.

W tym meczu niezwyciężona okazała się klasa IV TB, która zakończyła pojedynek wynikiem 2:1, zdobywając I miejsce w Turnieju Piłki Halowej i otrzymując „Immunitet Nietykalności”, który zwalnia z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek w dniu 13. 03.2017 r. Pozostali zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.

Przerwy pomiędzy meczami umilały dziewczyny z II Liceum Ogólnokształcącego o kierunku prozdrowotnym, prezentując układ aerobikowy. Komentatorem wydarzeń był ks. Jakub Turek.

Turniej zorganizowany został przez uczniów - Przemysława Łapacza i Marcina Czajkę z kl. IV TB oraz Katarzynę Ozorkiewicz i Mateusza Boronia z kl. II LO, z pomocą nauczycieli: ks. Jakuba Turka, Marty Skrzypczak, Tomasza Soszyńskiego i Michała Kusia.

Mecz finałowy rozegrany został w Dniu Kobiet.  Z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego - Jakub Piątkowiak z kl. I TE oraz Zachariasz Tuliszka z kl. III TBM, składali najserdeczniejsze życzenia wszystkim kobietom, częstując je cukiereczkami.