To wydarzyło się naprawdę… Konkurs FANTASY

29 marca br. w świetlicy szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie II Szkolnego Konkursu Literatury i Sztuki Fantasy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło: To wydarzyło się naprawdę…

Uczestnicy prezentowali swój warsztat twórczy w jednej z dwóch kategorii  - plastycznej lub literackiej. Wpłynęły cztery prace plastyczne i siedem literackich w postaci opowiadań.

Organizatorzy konkursu i uczniowie z wybranych klas naszej szkoły wyróżnili następujące prace konkursowe w kategorii literackiej:

I miejsce – opowiadanie Alicji Woźniakowskiej z kl. IV TGe  pt.„Wewnętrzny ogień”

II miejsce – opowiadanie Oliwii Ciesielskiej z kl. II TGe pt. „Będę na zawsze”

III miejsce – opowiadanie Darii Galant z kl. IV TE pt. ”The truth”

W kategorii plastycznej wyróżnienie otrzymały prace Agnieszki Matysiak z klasy I LO.

Wybór zwycięskich opowiadań stanowił nie lada trudność, ponieważ wszystkie prace zachwycały pomysłowością i tym samym intrygowały czytelników i słuchaczy.

Autorami pozostałych prac są: Patrycja Michałowicz z kl. IV TE – „To wydarzyło się naprawdę”, Marta Mikołajczak z kl. III TE – „Rozalia”, Karina Parecka z kl. II TGe – „Nawiedzony dom” i Filip Pilarski z kl. I ŚW – „Ciemność”.

Autorzy pozostałych prac plastycznych to: Natalia Chudzińska z kl. I FMW, Julita Skrzypczak z kl. I FMW i Cezary Ratajski z kl. III w.

Nagrody główne i upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała  Rada Rodziców przy ZSP w Kościanie.

Zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu gratulujemy!

Osoby, które chciałyby przeczytać opowiadania konkursowe prosimy o kontakt z organizatorami konkursu.

Organizatorzy – poloniści Maria Zalesińska i Barbara Skrzypek