Technicy budownictwa o krok od zwycięstwa

20 maja br.  Tomasz Nowak, Jakub Kaźmierczak, Barbara Oleksiak, Bartosz Wadowiec, Adrian Jurga i Szymon Kokociński z klasy 2 TB wzięli udział w turnieju budowlanym „Sprawny murarz” zorganizowanym przez Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie. W konkursie rywalizowały  cztery szkoły:  z Leszna, Grodziska, Śremu i Kościana, reprezentowane przez  6 - 8 uczniów.

Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu obejmującego wiedzę z technologii, dokumentacji budowlanej i budownictwa ogólnego. Najlepsi ze szkół przechodzili do etapu drugiego, polegającego na wykonaniu zadania praktycznego. Do drugiej części konkursu zakwalifikowali się: Jakub Kaźmierczak  - z najlepszym wynikiem punktowym z testu w konkursie, Tomasz Nowak, Barbara Oleksiak i Bartosz Wadowiec.

Po przerwie, smacznym poczęstunku i interesującej prezentacji firmy Konbud zajmującej się prefabrykacją elementów konstrukcyjnych – m.in. nowoczesnych stropów, uczestnicy przystąpili do dalszych zmagań. Tym razem w zespołach dwuosobowych należało wybudować fragment komina dwukanałowego. Zadanie nie było łatwe, a konkurencja duża.

Po trzygodzinnych trudach murarskich osiem rywalizujących zespołów zakończyło pracę. Komisja skrupulatnie podliczyła punkty. I tu… duży sukces! Nasza szkoła uzyskała aż III miejsca na podium. W rywalizacji drużynowej II miejsce przypadło Tomkowi Nowakowi i Basi Oleksiak, a w konkursie indywidualnym II wynik uzyskał również Tomek Nowak, a III miejsce zajął Kuba Kaźmierczak.
Puchar przechodni  przypadł  Zespołowi Szkół Rolniczo -  Budowlanych w Lesznie. Nasi zawodnicy wracali uśmiechnięci, z nagrodami  i upominkami oraz w świetnych nastrojach. Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów, gratulujemy laureatom, a wszystkim dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Opiekunowie: Romana Woroch i Jerzy Kolendo.
Romana Woroch