Światowy Dzień Ziemi

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi, 23 kwietnia 2018r. (poniedziałek) w naszej szkole zostaną zorganizowane dla uczniów konkursy i wykład poświęcony temu wydarzeniu.
Dzień Ziemi ma uświadamiać nam, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.
Hasłem tegorocznej kampanii jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami.

Program obchodów Dnia Ziemi:

2 godzina lekcyjna - Test z wiedzy ekologicznej - każda klasa typuje do testu co najmniej jednego uczestnika - imię i nazwisko ucznia przekazujemy p. Małgorzacie Pelczyńskiej lub p. Izabeli Koniecznej do 20 kwietnia 2018r. (piątek).

4 godzina lekcyjna - Wykład dla wybranych klas (informację o tym, które klasy będą uczestniczyć w wykładzie przekażemy w późniejszym terminie)

Ponadto, każda klasa do dnia 20 kwietnia 2018r. przygotowuje plakat (format A0, A1, A2). Plakat ma promować hasło tegorocznego Dnia Ziemi, tzn. zwracać uwagę na problem plastikowych odpadów. Plakaty przekazujemy p. Małgorzacie Pelczyńskiej lub p. Izabeli Koniecznej.

Drugie zadanie dla każdej klasy, to stworzenie propozycji kreatywnego wykorzystania odpadów z plastiku. "Drugie życie" plastikowych toreb, butelek, opakowań - liczymy na Waszą kreatywność. Można przygotować kilka propozycji. Termin 20 kwiecień 2018r.

Jednoczymy się w walce o naszą planetę także strojem - tego dnia tj. 23 kwietnia 2018r. ubieramy się na zielono!

Dla zwycięzców w poszczególnych konkursach (test, plakat, praca z plastiku) przewidziano ciekawe nagrody.