Światowy Dzień Pluszowego Misia

Uczniowie naszej szkoły: Weronika Buchert (strażak w OSP Turew) z klasy 3 TE, Agnieszka Jurga (strażak w OSP Turew) z klasy 3 c/k i Patryk Nowak (dudziarz, członek Dudziarzy Wielkopolskich) z klasy 3 c/k wzięli udział  w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanych w Bibliotece Publicznej Gminy Kościan w Kiełczewie 23 listopada 2015 r.
Okazją do spotkania było święto misia- przesympatycznej maskotki, która towarzyszy niemal każdemu człowiekowi w dzieciństwie.
W bibliotece zebrały się dzieci z klas I, II i III Szkoły Podstawowej w Kiełczewie wraz ze swoimi nauczycielami oraz panią bibliotekarką. Z zaproszenia skorzystał również dziennikarz „Faktów Kościańskich”.
Podczas zajęć prowadzonych przez naszych uczniów dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca strażaka w OSP oraz na czym polega praca dziennikarza. Bardzo aktywnie wykonywały wszystkie zadania. W trakcie czytania bajek z książki Stephena Attmore „Przygody pluszowych misiów” odpowiadały na liczne pytania, wskazywały kierunki i poszukiwały przedmiotów. Na zakończenie spotkania wysłuchały kilku utworów granych  na dudach przez Patryka Nowaka. Miały również niebywałą okazję przymierzenia części strojów strażaka. W prezencie otrzymały kolorowanki, zadania i łamigłówki.
                                             Kolejne obchody już za rok!
ORGANIZATOR K. MARCINIAK - HELIŃSKA