Sukces młodych budowniczych

Do udanych należy zaliczyć udział uczniów klasy II Technikum kształcącego w zawodzie technik budownictwa w III Międzyszkolnym Turnieju „Sprawny Murarz" zorganizowanym przez Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie, w dniu 17 maja 2017 roku. W zawodach udział wzięła sześcioosobowa drużyna, w której skład weszli: Kamil Borowczak, Łukasz Gierczyński, Bartosz Landzwojczak, Dawid Pieśniak, Szymon Przymus i Wojciech Tomaszyk. Z częścią teoretyczną najlepiej poradzili sobie Szymon Przymus i Wojciech Tomaszyk. Tym samym, oni to utworzyli dwuosobowy zespół, który stanął do rywalizacji praktycznej. Równe trzy godziny zajęło naszej murarskiej dwójce uporanie się z trudnym zadaniem.

Komisja konkursowa szczegółowo oceniła wszystkie prace pod kątem prawidłowości, dokładności, stopnia zaawansowania, organizacji pracy, zachowania zasad BHP i porządku na stanowisku pracy. Podsumowała punkty uzyskane z części praktycznej i teoretycznej. Po podliczeniach okazało się, że nasza finałowa dwójka - Szymon Przymus i Wojciech Tomaszyk, zajęła ostatecznie drugie miejsce, ustępując jedynie drużynie gospodarzy oraz wyprzedzając zespoły ze Śremu i Grodziska Wielkopolskiego.

Z dyplomami i nagrodami dla najlepszych oraz upominkami dla wszystkich biorących w turnieju uczniów wróciliśmy zadowoleni do Kościana.

Nazajutrz, uczniowie odebrali gratulacje od dyrektor Małgorzaty Durek i nauczycielki technologii robót murarskich - Romany Woroch.

Dziękujemy, gratulujemy i cieszymy się razem z Wami!

Opiekunowie:
                                                                                     Jerzy Kolendo