Sowy Polski

„Marcowe noce to najbardziej aktywny okres w roku dla większości polskich sów, to właśnie wtedy  rozpoczyna się ich okres godowy. Dzięki ciągłym pohukiwaniom możemy łatwo rozpoznać sowy i je zlokalizować oraz … poczuć się jak w horrorze.”

Nadleśnictwo Kościan zorganizowało konkurs plastyczny „Sowy Polski”, którego celem było zwrócenie uwagi na różnorodność gatunków sów występujących w Polsce.  Na konkurs wpłynęło 965 prac z ponad 50 szkół, przedszkoli i innych placówek związanych z edukacją. Nasza szkoła może się poszczycić zdobyciem III miejsca. Laureatką została Joanna Domaniecka z kl. III TE.

Uroczyste wręczenie nagród dla autorów zwycięskich oraz wyróżnionych prac odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie 24 marca 2018 r., podczas ogólnopolskiego wydarzenia "Noc Sów".