Ślusarze w firmie PLANDEX w Stęszewie

W dniu 22 maja 2018 r. klasa 3 ŚL wraz z opiekunami p.Tomaszem Frąszczakiem i  p. Robertem Wojciechowskim wzięła udział w wycieczce do firmy PLANDEX w Stęszewie. Firma ta jest największym producentem zabudów do samochodów ciężarowych w Polsce. Na rynku europejskim obecna jest od ponad 28 lat.

Po przyjeździe do siedziby firmy uczniowie wysłuchali godzinnej prezentacji na temat działalności firmy.  Uczniowie między innymi dowiedzieli się, że firma PLANDEX zajmuje się dostarczaniem kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań w zakresie zabudów samochodów ciężarowych, produkcji przyczep oraz naczep. Firma specjalizuje się w produkcji nadwozi: skrzyniowych, furgonowych, izotermicznych i chłodniczych oraz przyczep, naczep, plandek oraz frafiki reklamowej.

Po wysłuchaniu interesującej prezentacji, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia hal produkcyjnych i przyjrzeć się pracy doświadczonych pracowników firmy PLANDEX.

Firma przedstawiała uczniom oferty pracy związane z ich zawodem ślusarza oraz spawacza.

Wycieczka była bardzo interesująca i może zaowocować przyszłą współpracą uczniów naszej szkoły z odwiedzoną firmą.