Skuterowy grill z 1 ms

We wtorek, 20 czerwca 2017 r. grupa uczniów klasy pierwszej - mechanik pojazdów samochodowych, uczestniczyła w kameralnym grillu zorganizowanym na terenie Warsztatów ZSP w Kościanie. W ramach swoich zajęć warsztatowych uczniowie spotkali się z przedstawicielem KP Policji w Kościanie - Panią Izabelą Czerwińską, która w ciekawy sposób przybliżyła uczestnikom grilla zasady bezpiecznego funkcjonowania w ruchu drogowym. Szczególnie uwzględniła sytuacje, w których uczestniczyli kierujący pojazdami jednośladowymi.

Podczas spotkania wiele miejsca poświęcono na omówienie stanu technicznego motorowerów oraz ich wyposażenia. Przy intensywnych zapachach grillowanych kiełbasek uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące zarówno ruchu drogowego, jak i pracy policjantów. Grill był kameralny, co oznaczało, że nie było tłumów prześcigających się w sięganiu po soczyste kiełbaski. Głównym grillującym był Krzysztof Klóskowski – organizator spotkania, który zachęcał wszystkich do korzystania z dokładek. Może grill był i kameralny, ale ilość przygotowanych kiełbasek, bułeczek i ogóreczków - kameralna nie była, co wszystkich bardzo cieszyło. Każdy zajadał się smakołykami, a o rekordach wchłoniętych kiełbasek … nie wypada pisać. Było miło, smacznie i obficie, a do tego jeszcze nadarzyła się wyśmienita okazja, aby wzbogacić swoją fachową wiedzę. Należy dodać, że spotkanie zostało objęte patronatem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie, Warsztatów Szkolnych i Policji. Sponsorem zaś było Stowarzyszenie na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym STOP ŚMIERCI w Kościanie. Napoje chłodzące ufundował organizator.

Jedno już wiemy: w temacie grilla – to nie było nasze ostatnie słowo!!