Projekt CEO

W poniedziałek, 19 września,  w naszej szkole, miała miejsce znacząca uroczystość, bowiem Dyrektor Szkoły Małgorzata Durek wręczyła dyplomy i zaświadczenia uczniom oraz nauczycielom biorącym udział w zeszłorocznej edycji projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Uczennice z obecnej klasy II LO: Klaudia Zandek, Kinga Piotrowiak i Klaudia Buchert realizowały projekt związany z grami pod hasłem „Kronika sportu". Ich zadaniem było zbieranie informacji dotyczących gier (również im nieznanych wcześniej jak np. sipel). Reprezentowały także naszą szkołę podczas festynu na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Kościanie, a przede wszystkim przeprowadziły lekcję w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w naszym mieście.

Spotkanie było dla młodzieży okazją do podzielenia się z zebranymi  przemyśleniami i spostrzeżeniami na temat doświadczeń zdobytych w projekcie.

Opiekunami projektu w naszej szkole byli: Katarzyna Marciniak-Helińska i Karol Dudkowski.