Poznaj urząd od podszewki

Spotkanie na zakończenie działań w programie realizowanym przy Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie „Poznaj urząd od podszewki”.

Uczniowie z  klas 1 TOr i 1 TEG udali się na spotkanie z Wójtem Gminy Kościan Andrzejem Przybyłą. Podczas jego trwania zaznajomili się z działalnością Urzędu Gminy oraz poznali od podszewki samą gminę. „Tu warto mieszkać, pracować i działać” -  tak  zakładał projekt realizowany przez uczniów z klasy 1 TOr od początku roku szkolnego 2016/ 2017.

Podczas spotkania Wójt zapoznał zebranych m.in. z filmem promocyjnym: „Przejażdżka po gminie”. Uczniowie dowiedzieli się, że gminę zamieszkuje 16 tys. osób i ma bardzo niski stopień bezrobocia- zaledwie 3%. W jej skład wchodzi 37 miejscowości i 7 przysiółków. Ma 202 km². Wójt niezwykle ciekawie opowiadał o podmiotach działających na terenie gminy, oświacie, drogach, gazyfikacji, wodociągach i kanalizacji, rekreacji i bezpieczeństwie. Młodzież dowiedziała się także, jakie jest znaczenie herbu gminy.

Włodarz nie uchylał się od licznych pytań uczniów dotyczących wykształcenia, kariery zawodowej, rodziny, sposobu spędzania wolnego czasu oraz planów na przyszłość. Podkreślał, że zawsze liczył na duże wsparcie małżonki oraz dzieci, a w działaniu najważniejsza jest stanowczość i konsekwentne realizowanie zamierzonych celów.

Po pamiątkowym zdjęciu uczniowie otrzymali od Wójta długopisy.
W podziękowaniu przygotowali ozdobę (po)świąteczną oraz kartkę z podziękowaniem za wspaniałe spotkanie.

Program realizowany jest pod kierunkiem Katarzyny Marciniak – Helińskiej.

Opiekunami wycieczki do Urzędu Gminy byli:
Katarzyna Marciniak-Helińska oraz Maciej Tkaczyk