Otwarcie hali sportowo - widowiskowej

Nowa hala sportowo-widowiskowa mieści się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie, przy ul. Wielichowskiej 43a. Posiada 2392 m2 powierzchni użytkowej, 1064 m2 powierzchni boiska oraz 465 miejsc w strefie dla widza. Jest największa w powiecie.

W czwartek, 13 października 2016 r., nastąpiło uroczyste otwarcie hali sportowo - widowiskowej na terenie naszej szkoły. Dokonali go, przecinając symboliczną wstęgę, włodarze powiatu Kościańskiego i Miasta Kościana: Bernard Turski, Stefan Stachowiak, Michał Jurga, Maciej Kasprzak, Piotr Ruszkiewicz i Paweł Buksalewicz. Halę poświęcił ksiądz dziekan Paweł Skrzypczak, a ceremonię tę opatrzył słowem ksiądz Jakub Turek.

Obiekt był budowany niespełna dwa lata i jest efektem wspólnych działań Starostwa Powiatowego w Kościanie i Urzędu Miasta Kościana przy wsparciu Oddziału Sportu w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Hala z zewnątrz wygląda imponująco, a w środku prezentuje się znakomicie.  Otwiera wiele możliwości przed organizatorami imprez sportowych i kulturalnych, a także będzie służyła na co dzień młodzieży Ratajczaka.

Uroczystości otwarcia największego tego typu obiektu w Powiecie Kościańskim przewodniczyła Dyrektor Szkoły Małgorzata Durek, a uczniowie pod opieką nauczycieli - Katarzyny Naglik i Karola Dudkowskiego, przygotowali program artystyczno-sportowy: pokazy fitness z piłkami i pomponami oraz utwory muzyczne. W pokazach fitness zaprezentowały się uczennice II Liceum Ogólnokształcącego z klas II i III  o kierunku prozdrowotnym, a w indywidualnym tańcu Klaudia Ratajczak z kl. III LO. Część muzyczną wykonali: Jagoda Giemza i Anna Skorupska z kl. III LO, Marta Kalitka z kl. IV TGe i Adrian Szczepaniak z kl. II LO.
Uroczystość uświetniły także pokazy taneczne w wykonaniu tancerzy ze Szkoły Tańca „Poezja” w Kościanie oraz pokaz karate  zaprezentowany przez młodych zawodników z Klubu Karate Gottsu.
Otwarciu hali towarzyszyły już emocje sportowe, ponieważ pierwszego gola do nowej bramki strzelił Starosta Kościański Bernard Turski.

Zobacz: Telewizja Leszno - Otwarcie hali sportowej w Kościanie

Zobacz: Telewizja Leszno - Pierwszy mecz w kościańskiej hali

Zobacz: KLIN TV OTWARCIE HALI KOŚCIAN 13 10 2016

Zobacz: Największa hala sportowa w powiecie otwarta