Odwiedziny w Domu Dziecka „Droga”

W piątkowe popołudnie, 3 marca 2017 r., grupa młodzieży z klas: 1 EW, 1 h, 2 LO i 3 LO naszej szkoły odwiedziła Dom Dziecka „Droga” w Wolsztynie. Celem naszej wizyty było zawiezienie artykułów zebranych podczas zbiórek zorganizowanych na terenie naszej szkoły w poniedziałek i środę.
Kiedy dotarliśmy na miejsce, czekali na nas wychowawcy, dyrektor placówki, a przede wszystkim  dzieci. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani i zaproszeni na słodki poczęstunek. Przekazaliśmy ofiarowane przez społeczność Ratajczaka szampony, pasty, żele, dezodoranty, szczoteczki do zębów i inne materiały do higieny osobistej.
Dzieci bardzo się niecierpliwiły przy stole, chcąc jak najszybciej pokazać nam swoje pokoje oraz zaprosić do wspólnej zabawy i rozmów.
Pobyt w Domu Dziecka upłynął w niezwykle ciepłej atmosferze. Kiedy nadszedł czas odjazdu, wszystkim zrobiło się przykro.
Wyjazd był dla nas nowym doświadczeniem, które każdego skłoniło do głębszych przemyśleń o życiu. Los, który dotknął wychowanków Domu Dziecka „Droga” nie jest łatwy. Tym bardziej cieszymy się, że naszym przyjazdem mogliśmy choć trochę rozweselić ich serduszka.
Podróż minęła bezpiecznie dzięki p. Stanisławowi Przybylskiemu z firmy transportowej p. Marka Leciejewskiego z Kościana.

Organizatorem zbiórek i wyjazdu była p. Katarzyna Marciniak-Helińska.
Dawid Maćkowski z klasy 1 EW