Odwiedziny u naszych przyjaciół w Wolsztynie

Dnia 24.11.2017 roku  siedmioro uczniów, z klas: 2LOp, 3LOp, 1 KMS, 1 HSW oraz 2KMW wraz z opiekunem panią Katarzyną Marciniak- Helińską, wyruszyło do Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie. Wieźliśmy artykuły zebrane podczas zbiórek w szkole (płyny do wc,  papier toaletowy, ściereczki do mycia naczyń oraz ręczniki papierowe). Kierowcą busa firmy p. Leciejewskiego był przesympatyczny pan Stanisław Przybylski.

Po dojechaniu na miejsce zostaliśmy niezwykle serdecznie przywitani przez czekające na nas dzieci, dyrektora placówki i wychowawców. Przekazaliśmy przywiezione przez nas dary i od razu nawiązaliśmy kontakt z mieszkańcami „Drogi”. Dzieci okazały się niezwykle kochane i otwarte na nasze towarzystwo. Oprowadziły nas po swoich pokojach, przytulały się do nas, rozmawiały i chętnie się bawiły. Za zgodą opiekunów, wyszliśmy na boisko znajdujące się w pobliżu Domu Dziecka. Tam rozegraliśmy mecz piłki nożnej - dzieci zdecydowanie wygrały!. Na koniec spotkania dyrektor Domu Dziecka pan Paweł Dulko w imieniu wychowanków i swoim podziękował nam za przyjazd, wieloletnie zaangażowanie naszej szkoły i organizatorki oraz produkty, które  przywieźliśmy. Trudno było się pożegnać.

Droga powrotna minęła w bardzo sentymentalnej atmosferze.

Martyna Kuczma, klasa III LO.