Narodowe Czytanie w Ratajczaku

W sobotę, 3 września, w całej Polsce już po raz piąty odbyło się Narodowe Czytanie pod patronatem  Prezydenta RP. Akcja ta ma zachęcić Polaków do częstszego sięgania po książki. W tym roku, w internetowym głosowaniu, wybrano do wspólnego czytania nagrodzoną Noblem powieść Henryka Sienkiewicza Quo vadis. Zatem, tegoroczna edycja nawiązuje do ustanowionego przez Sejm i Senat Roku Henryka Sienkiewicza.
W 2016 roku przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci pisarza.

Nasza szkoła, 5 września,  włączyła się w projekt Narodowego Czytania. Uczestnikami spotkania było ok. 200 uczniów klas pierwszych. List Prezydenta RP i fragment Quo vadis odczytały Dyrektor Szkoły Małgorzata Durek i Wicedyrektor  Anna Ruszkiewicz. Uczniowie obejrzeli również krótki film dotyczący życia i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz fragment ekranizacji Quo vadis w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Wydarzeniu towarzyszyły gazetka i wystawa utworów Henryka Sienkiewicza.
                                                                                                         NAUCZYCIELE BIBLIOTEKARZE