Międzynarodowy Dzień Ziemi

23 kwietnia 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Młodzież, jak co roku z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w zorganizowanych dla nich konkursach i wykładach. Uczniowie wykonali ciekawe plakaty o tematyce ekologicznej i bardzo pomysłowe prace w konkursie Upcykling - drugie życie plastiku. Ponadto trzydziestu siedmiu uczniów wzięło udział w konkursie wiedzy ekologicznej, a klasa 1 TEG wysłuchała wykładu pana Mateusza Maliczaka, który jest opiekunem obserwatorium astronomicznego w Wieży Ciśnień w Kościanie. Oczywiście tematem przewodnim wykładu była planeta Ziemia. Zorganizowane zostały również zbiórki odpadów - baterii i makulatury. Już dziś zachęcam aby włączyć się do zbiórki zużytych telefonów komórkowych. Mam nadzieję, że ta wspólna akcja, przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza. Bądźmy Eko!