Maraton ogromnych serc

Hektolitry wylanego potu i ogromne serca. Tak w skrócie można podsumować ponad trzygodzinny maraton fitness, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie 17-letniej Patrycji Łabędzkiej.

Patrycja jest uczennicą pierwszej klasy Technikum w Kościanie w zawodzie technika ekonomisty.
W zeszłym roku zdiagnozowano u niej nowotwór. Dziewczyna wygrała z chorobą, jednak czeka ją jeszcze intensywna i kosztowna rehabilitacja.

Stowarzyszenie Przyjaciół ,,Ratajczaka” w Kościanie wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie zorganizowało w piątek sportową imprezę, by wesprzeć Patrycję w dalszej walce o jej zdrowie. Patronat honorowy nad maratonem objął Starosta Kościański Bernard Turski, który dokonał jego otwarcia. Pieczę nad wydarzeniem sprawowała Katarzyna Naglik, pomysłodawczyni i koordynatorka. W rolę konferansjera wcielił się ks. Jakub Turek. Gazeta Kościańska objęła akcję Patronatem Medialnym.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00 w hali sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie.  Przez ponad trzy godziny  kilkudziesięciu uczestników ćwiczyło między innymi:   Zumbę,  Dance Fitness, Functional Body Workout, CrossFit i Stretching.

Tylko w piątek udało się zebrać do puszek 3244,00 złote. Na podany numer konta nadal dokonywane są wpłaty od innych darczyńców, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w maratonie.

- Dziękuję wam za wasz czas, który poświęciliście, by przyjść tutaj. Nie wiem, jak wam się odwdzięczę – mówiła Patrycja, która ze swoją rodziną przez całe wydarzenie dopingowała z trybun ćwiczących.

W akcję włączyli się sponsorzy:

- Starosta Kościański,
- Burmistrz Miasta Kościana,
- Coccodrillo CDRL – Producent Odzieży Dziecięcej,
- Agencja Reklamowa BAW Błażej Kromarek,
- BIG-ART Agencja Reklamowo-Wydawnicza,
- OCULUS Gabinet Okulistyczny,
- Becker Polska Sp. z o.o.
- Firma Handlowo-Usługowa TAKO,
- Piekarnia-Ciastkarnia Maria i Paweł Walenciak Spółka Jawna,
- Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Marian Kurasiak,
- Firma Cukierniczo-Gastronomiczna Jerzy Tycner,
- Cukiernia Adrian Tycner,
- Cukiernictwo Piekarnictwo Wiesław Płotkowiak.

Do organizacji maratonu przyczyniło się także bezinteresownie wiele osób spoza Stowarzyszenia i Szkoły, między innymi: Przemysław Dankowski, Paulina Lewandowska, Malwina Nowak, Zuzanna Grześkowiak, Monika Frąckowiak, Agnieszka Kasprzak, Paulina Tomaszewska, Jakub Pawlak, Dyrekcja Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach, Adam Matysiak, Martyna Chudzińska oraz Fakty Kościańskie.

Adam Matysiak, Małgorzata Durek