Kolejne miłe i serdeczne spotkanie w „Drodze”

W czwartek, 9 czerwca, grupa uczniów z klas 1 i 2 LO udała się z kolejną wizytą do Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie. Jej celem było miłe spędzenie czasu z wychowankami placówki, rozmowy, organizacja wspólnego grilla z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego oraz przekazanie zebranych w naszej szkole darów w postaci środków higieny osobistej.
Gdy dotarliśmy na miejsce, wychowankowie wraz z wychowawczyniami bardzo miło nas powitali. Od razu zostały też przydzielone nam zadania. Wspólnymi siłami rozpaliliśmy grilla, na którym usmażyliśmy pyszne kiełbaski.
W trakcie pobytu podziwialiśmy otoczenie domu i ogródek, graliśmy w siatkówkę, słuchaliśmy muzyki, a z młodszymi dziećmi bawiliśmy się na placu zabaw. Dużo rozmawialiśmy na rożne tematy dotyczące naszego życia.
Spotkanie dostarczyło nam wiele radości i wzruszeń. Było naprawdę miłe i serdeczne. Aż … trudno było się rozstać. Niejednej osobie łezki zakręciły się w oku.
Mamy ogromną nadzieję, iż niebawem - czyli po wakacjach, złożymy kolejną wizytę naszym sympatycznym przyjaciołom z „Drogi”.

Opiekunem wyjazdu była p. Katarzyna Marciniak – Helińska, a kierowcą busa, którym dojechaliśmy do celu p. Jerzy Michalski.
Julka Łukowiak z 2 LO