Ciąg dalszy konkursowych zmagań fryzjerek

Uczennice - Oliwia Rosa z klasy 3 F oraz Marcelina Piotrowska i Sandra Nalewaj z klasy 2 F, reprezentowały naszą szkołę w V Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim pod hasłem „Fryzura ślubna dawniej, dziś... a może jutro?”, który odbył się 12 grudnia 2016 r. w Lesznie.

Do rywalizacji stanęło 31 uczestników z siedmiu szkół: z Leszna, Wschowy, Nietążkowa, Kościana, Gostynia, Śremu, Rawicza i Krzywinia, a towarzyszyły im błyski fleszy i czerwony dywan, a przede wszystkim modelki w ślubnych sukniach i mocnych makijażach.

W stylistyce fryzur, sukien i makijaży panowała pełna dowolność. Zatem powstawały uczesania i upięcia retro, klasyczne oraz awangardowe. Ważne jednak, aby fryzura była zgodna ze strojem i makijażem modelki.

Mimo ogromnej konkurencji w konkursie doceniono pracę naszej uczennicy, Oliwii Rosy z klasy 3F, która otrzymała nagrodę specjalną - wyróżnienie od jednego z członków jury, właścicielki Salonu Fryzjerskiego MAGIA FRYZUR Julia Gorynia.

W ogólnej kwalifikacji pierwsze miejsce przypadło Patrycji Jankiewicz ze Śremu, drugie - Monice Chróścińskiej, a trzecie - Karolinie Lutowicz z Leszna.

Naszym uczestniczkom bardzo dopingowały koleżanki z klasy, a także opiekunowie wyjazdu - Irmina Jaźwińska i Beata Pawlak.