Policja od środka

Uczniowie klasy 3 Fe Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyli 26 kwietnia w nietypowych zajęciach, które odbyły się w Komendzie Powiatowej Policji w Kościanie.

Młodzież zwiedziła policyjną dyżurkę, pomieszczenie dla zatrzymanych oraz biuro Zespołu ds. Nieletnich i Patologii. Bardzo szczegółowo zapoznała się z pracą technika kryminalnego, który codziennie ma styczność z przestępczością i zajmuje się jej wszelkimi przejawami - od kradzieży, pobić, oszustw, znęcania się nad rodziną, przez poszukiwania osób ukrywających się i ściganych listami gończymi, korupcję, po morderstwa oraz wypadki komunikacyjne.

Najwięcej emocji wśród uczniów wzbudził pobyt w pomieszczeniu zamkniętym dla przestępców oraz poznanie od praktycznej strony pracy technika kryminalnego, który zrobił kilka fotografii uczniom ( jako zatrzymanym) oraz pobrał od nich linie papilarne.

Na zakończenie asystent Wydziału Prewencji Izabela Czerwińska, dzięki której było możliwe przyjrzenie się z bliska pracy policji, odpowiedziała na mnóstwo pytań , które dotyczyły między innymi bezpieczeństwa i monitoringu w Kościanie oraz możliwości zostania policjantem.

To było naprawdę ciekawe spotkanie, które dostarczyło wiedzy na temat pracy kościańskiej policji, szczególnie będącej poza zasięgiem naszego wzroku.
                                                                              Wychowawca klasy Irmina Jaźwińska.