Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018

Tegoroczną Inaugurację Roku Szkolnego można zaliczyć do wyjątkowych ze względu na lokalizację, ponieważ miała miejsce w otwartej od niespełna roku hali sportowej, zapewniającej wszystkim komfort udziału. Dotychczasowe inauguracje odbywały się przed budynkiem szkoły, a ich uczestnicy narażeni byli na przykład na kaprysy pogody.

Wrzesień jest nie tylko miesiącem powrotu do szkoły po letnim odpoczynku, ale i czasem, w którym obchodzi się rocznicę wybuchu II wojny światowej.
W tym roku, 1 września minęło 78 lat od tego wydarzenia. Wszyscy zebrani uczcili je minutą ciszy.

W Inauguracji wzięli udział zaproszeni Goście: Wicestarosta Kościański Stefan Stachowiak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w naszym mieście Ewa Beba, główny inżynier Oddziału Zakładu Gazowniczego w Poznaniu Polskiej Spółki Gazownictwa Andrzej Wojciechowski oraz przedstawiciele Cechu Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Kościanie – Tadeusz Drgas, Marian Kurasiak, Jacek Kaźmierczak i Florian Sekuła.

Przybyłych gości, uczniów i ich rodziców, pracowników szkoły oraz emerytowanych nauczycieli bardzo serdecznie powitała Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie Pani Małgorzata Durek. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klas pierwszych, ale wszyscy bez wyjątku zostali obdarzeni życzeniami wytrwałości oraz sukcesów w nauce.

Bardzo ważny moment uroczystości stanowiło ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły, w którym deklarowali, między innymi, pracowicie i systematycznie wzbogacać swoją wiedzę, dobrze przygotować się do przyszłej pracy zawodowej, dbać o honor szkoły i godnie ją reprezentować, szanować innych uczniów oraz postępować zgodnie ze Statutem Szkoły. Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia dokonali także przyrzeczenia na sztandar Cechu, które przyjął jego przedstawiciel.

Powrót do szkoły zapewne jest dla każdego przyjemny, miły i obiecujący, ale w jeszcze lepszy nastrój wprowadził wszystkich występ artystyczny naszego szkolnego pianisty - Adriana Szczepaniaka z klasy 3 LO.

Początek roku szkolnego stawia przed każdym nauczycielem i uczniem nowe możliwości rozwoju, daje szanse nauki i pracy na nowe konto oraz otwiera drogi do sukcesów. Trzeba tylko skupić się na tym, co najważniejsze, potrzebne i oczekiwane.