Gwarno, wesoło i solidnie, czyli Drzwi Otwarte - Giełda Zawodów w Ratajczaku!

Kolejny raz nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla uczniów gimnazjów.  11 marca uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i higienistka szkolna zaznajamiali młodych gości i ich opiekunów z realiami kształcenia w Ratajczaku. Frekwencja dopisała, a w pierwszej godzinie były tłumy.

Przygotowano 14 stanowisk, na których udzielano solidnych informacji na temat poszczególnych kierunków kształcenia w technikum i zasadniczej szkole zawodowej. Prezentowało się również liceum ogólnokształcące.

Powodzeniem cieszyło się stoisko technikum gazownictwa, ponieważ można było na nim zobaczyć sposób łączenia rur z tworzywa sztucznego.

Stoisko kucharzy zwracało uwagę piękną rzeźbą z arbuza. Geodeci zapraszali   do udziału w terenowej grze geodezyjnej. Dużym zainteresowaniem wśród dziewcząt cieszył się, co zaskakujące, kierunek – technik budownictwa.

Gimnazjaliści pytali często o miejsce praktyk i byli naprawdę zadowoleni, gdy szkoła je natychmiast oferowała.

Gościem Drzwi Otwartych był Starosta Kościański Bernard Turski, który z dużym zainteresowaniem obejrzał wszystkie stanowiska.

Wszystkim Gimnazjalistom dziękujemy za przybycie, licząc na ponowne spotkanie w Ratajczaku!