Geodeci biegali z mapą w Lesznie

23 maja 2017 roku klasa 1 TEG - grupa geodezyjna, wybrała się do Leszna, aby wziąć udział w akcji „Biegaj z Mapą" w ramach Światowego Dnia Orienteringu „WOD”. To interesujące wydarzenie odbywało się już po raz siódmy, a jej uczestnicy włączyli się tym samym w ogólnoświatową akcję World Orienteering Day - Światowy Dzień Orienteeringu.

Zawody odbyły się w leszczyńskim Parku Jonstona, gdzie wolontariusze Polskiego Związku Orientacji Sportowej prezentowali zasady biegu na orientację. Polega on na pokonaniu zaznaczonej na mapie trasy w czasie najkrótszym z możliwych. Punkty kontrolne wyznaczone w terenie zaznaczone są na mapie kółkami. Zawodnicy posługując się mapą i kompasem, potwierdzają dotarcie do punktu przy pomocy specjalnego chipa elektronicznego lub, jak w naszym wypadku, znacznika na karcie.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Konrad Krajewski, który jako pierwszy  ukończył bieg z fenomenalnym czasem 7 minut 32,15 sekundy. Pozostali uczniowie również uzyskali świetne wyniki, dzięki czemu nasza szkoła zakwalifikowała się do kolejnego biegu, który odbędzie się 6 czerwca w Olejnicy w ramach finału województwa wielkopolskiego w indywidualnym biegu na orientację w klasyfikacji drużynowej.

Geodeci z klasy 1TEG