Finał Turnieju Motoryzacyjnego w Koninie

25 maja 2017 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie odbył się Finał Wojewódzki XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Turniej organizowany jest, m.in. przez: Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Ma na celu, przede wszystkim, popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym.
Powiat kościański reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Adamczewski Marcin, Jarzębowski Piotr i Mikołajski Eryk z klasy 3 TGG.

Turniej składał się z następujących konkurencji:

• sprawdzenie wiadomości z przepisów ruchu drogowego oraz historii polskiej motoryzacji,
  • sprawdzenie umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej,
  • przygotowanie pojazdu do jazdy,
  • jazda sprawnościowa motorowerem,
  • jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

W turnieju brały udział 22 drużyny z Wielkopolski. Mimo pełnego zaangażowania naszej drużyny w zmagania turniejowe, nie udało się zająć znaczącego miejsca.

W trakcie oczekiwania na wyniki można było sprawdzić swoje umiejętności jazdy na trolejach.

Robert Wojciechowski