Edukacja na targach Greenpower

Greenpower to Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej organizowane w Poznaniu.  Warto je zobaczyć, ponieważ  prezentują najnowsze osiągnięcia technologiczne w tej w dziedzinie.

Uczniowie klas 1 TBM i 3 ŚL wybrali się na nie 11 maja 2016 r. i z dużym zainteresowaniem zapoznali z najnowszymi technologiami z dziedziny energii odnawialnej.

Na stoiskach prezentowano wiele ciekawych i interesujących sposobów wytwarzania i oszczędzania energii, od przydomowych ferm wiatrowych, przez piece na ekogroszek, po panele solarne nowej generacji. Odbyło się także kilka konferencji, między innymi na temat oszczędzania energii w gospodarstwach rolnych. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć w niecodziennej formie.

Opiekunowie grupy – p. Robert Wojciechowski i p. Stanisław Jaśkiewicz.

Radosław Nowak 1TBM