Dziewczyny z I LO praktykowały w przedszkolu

Uczniowie naszej szkoły realizują projekt „Kronika sportu”, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Tym razem działania projektowe polegały na przeprowadzeniu lekcji dla przedszkolaków przez uczniów klasy I LO o kierunku prozdrowotnym.

Od dłuższego czasu przygotowywałyśmy się do przeprowadzenia zajęć z dziećmi z grupy Motylki w Samorządowym Przedszkolu nr 2. My, czyli Klaudia Zandek, Kinga Piotrowiak oraz Klaudia Buchert z klasy I LO.

Ponieważ zajęcia dotyczyły gier i zabaw (wiadomo - w zdrowym ciele- zdrowy duch!), dlatego miałyśmy szansę dowiedzieć się, jakie są ulubione zabawy dzieci w kolejnych porach roku. Była okazja do zabaw m.in. w „Lizakowego liska”, który chodzi koło drogi, w wesołe balony oraz w kącik magika - z grającymi guzikami.

Dzieci wykazywały spore zainteresowanie naszą wizytą oraz zajęciami. Chętnie uczestniczyły we wszystkich działaniach, odpowiadały na pytania oraz brały udział w zabawach ruchowych. Przy okazji wiele uczyliśmy się od siebie. Z wielkim entuzjazmem dzieci przedstawiły tańce i piosenki, których nauczyły się w przedszkolu.

Na zakończenie spotkania rozdałyśmy przedszkolakom baloniki, zdrowe słodycze oraz kolorowanki przygotowane specjalnie na tą okazję. Dzieci były niezwykle sympatyczne, dzięki czemu współpraca z nimi należała do przyjemnych. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się wcielić w role nauczycieli.

W realizacji tego zadania pomogły nam - opiekun projektu CEO w naszej szkole Katarzyna Marciniak-Helińska oraz wychowawczyni grupy Motylków  Aleksandra Szczerbal.
Klaudia Zandek z kl. I LO