Drzwi Otwarte – Giełda Zawodów

W piątkowe popołudnie 2.03.2018 roku, w hali sportowej ZSP w Kościanie odbyły się Drzwi Otwarte- Giełda Zawodów. Adresatem byli  gimnazjaliści ze Szkół Podstawowych z całego Powiatu Kościańskiego.

Nauczyciele ZSP oraz uczniowie przygotowali interesujące tematycznie stanowiska, prezentujące poszczególne kierunki nauczania w naszej szkole.

Gimnazjaliści, którzy nie mieli jeszcze sprecyzowanych planów dotyczących przyszłej edukacji, mogli poradzić się specjalistów, starszych uczniów, a nawet absolwentów naszej szkoły.

Nie mogło też zabraknąć pracodawców, którzy oferowali podjęcie praktyk zawodowych dla naszych przyszłych uczniów. Wśród nich swoje stanowiska prezentowali:

- przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa

- „Śmigrol” sp. Z o.o. – Przedsiębiorstwo Produkcji , Handlu i Usług Rolniczych ze  Śmigla

- Salon „ANGEL” – Angelika Lewandowska

- Salon Studio Fryzur Magdalena Hasińska

- Salon m&m Glamour 2 w Kościanie Magdalena Gembska

- Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOMONT - Kościan sp. z o.o.

- BAW Błażej Kromarek – Agencja Reklamowa

- Zam-Pol Zamelczyk

- Nenufar Club sp. z o.o.

- Cukiernia Walenciak Kościan

- Alvo sp. z o.o.

- Przedstawiciel Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Kościanie

Tegoroczne targi odwiedzili Starosta Kościański Bernard Turski oraz Wicestarosta Stefan Eugeniusz Stachowiak.

Imprezę uświetnił występ grupy tanecznej ZSP-Kościan prowadzonej przez p. Katarzynę Naglik oraz występ ucznia kl. 3LO Adriana Szczepaniaka, który zapewniał akompaniament podczas całej imprezy. Wielkim powodzeniem cieszyła się kawiarenka, która serwowała dla wszystkich uczestników kawę i słodycze.

Koordynatorem przedsięwzięcia była doradca zawodowy Izabela Konieczna oraz doradca zawodowy Eliza Borowiak.