Cztery dni w górach

W dniach od 21 do 26 maja 2017 roku uczniowie klasy 2TE oraz po części klas 1TE i 1LO uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Jej celem było poznanie górskich szlaków turystycznych Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz integracja uczestników.

Podczas górskich wypraw weszliśmy na Gubałówkę i Halę Kondratową oraz Doliną Kościeliską dotarliśmy do Smreczyńskiego Stawu. Na górskich szlakach doświadczyliśmy zaskakujących zmian pogody, od słonecznego poranka, po ulewy i burze z gradobiciem w ciągu dnia. Grupa była wzorowo przygotowana na każde warunki pogodowe.
Zwiedzaliśmy najważniejsze zabytki Zakopanego, m.in. Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, regenerowaliśmy siły w Aqua Parku Zakopane oraz rywalizowaliśmy w kalamburach. Największą przygodą była kilkunastogodzinna podróż powrotna komunikacją PKP.

Na wspólną wycieczkę zabraliśmy uczniów ZSP w Kościanie, a przywieźliśmy … młodych taterników.

Organizatorzy wycieczki: Dorota Wojciechowska, Katarzyna Naglik, Karol Dudkowski