Ćwiczenia terenowe z geografii

8 czerwca klasy 2TE i 3TGE oraz 1TOR uczestniczyły w ćwiczeniach terenowych z geografii. Uczniowie wybrali się do Jezior - (część miasta Mosina położona w Wielkopolskim Parku Narodowym). Zajęcia dydaktyczne  przeprowadził pracownik naukowy Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach Pan dr Michał Lorenc. Tematem przewodnim była rzeźba młodoglacjalna WPN, ale nie zabrakło także treści z hydrologii, geologii czy biogeografii. Część wykładowa i praktyczna zostały połączone spacerem wzdłuż rynny Jeziora Góreckiego. Uczniowie w terenie poznali takie formy rzeźby jak oz, kem czy morena czołowa. Ćwiczenia zakończyły się na Osowej Górze. Młodzież mogła podziwiać z wieży widokowej panoramę najbliższej okolicy w tym pradolinę Warciańsko - Odrzańską.  Zajęcia były bardzo ciekawe a młodzież wróciła z dokumentacją - także fotograficzną. Ćwiczenia terenowe zorganizowały Małgorzata Pelczyńska i Izabela Konieczna.

Małgorzata Pelczyńska