Ćwiczenia terenowe z geografii

20 września 2017 r. klasy 2TOr i 3TE uczestniczyły w ćwiczeniach terenowych z geografii. Tradycyjnie, zajęcia odbywały się w Wielkopolskim Parku Narodowym. Uczniowie pracowali z kartami pracy pod okiem nauczycieli geografii Małgorzaty Pelczyńskiej i Izabeli Koniecznej. Zajęcia przeprowadził pracownik naukowy Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach dr Michał Lorenc. Ich tematem przewodnim była rzeźba młodoglacjalna WPN, ale nie zabrakło także treści z hydrologii, geologii czy biogeografii. Części - wykładowa i praktyczna, zostały połączone spacerem wzdłuż rynny Jeziora Góreckiego. Uczniowie poznali w terenie takie formy rzeźby jak: oz, kem czy morena czołowa. Ćwiczenia zakończyły się na Osowej Górze. Młodzież podziwiała z wieży widokowej panoramę najbliższej okolicy, w tym pradolinę Warciańsko - Odrzańską.
Grupa wróciła z zajęć ze sporą dokumentacją, także fotograficzną.

Małgorzata Pelczyńska