Bieg z mapą na Dzień Geodezji

Już po raz drugi zorganizowany został w naszej szkole Bieg z mapą na orientację w ramach obchodów Dnia Geodezji. Miał miejsce 14 czerwca 2017 r. i był doskonałą propozycją dla uczniów Technikum kształcącego w zawodzie technik geodeta.

I tym razem Bieg odbył się w Parku Miejskim im. Kajetana Morawskiego w Kościanie. Jego wykonanie wymagało połączenia umiejętności czytania mapy, biegu oraz odszukiwania punktów kontrolnych i wiązało się z koniecznością szybkiej nawigacji. Zazwyczaj najlepsi w konkursie są Ci, którzy najszybciej biegają oraz błyskawicznie i najdokładniej czytają mapę. W wypadku naszej zabawy bardzo ważne były również prawidłowe odpowiedzi na pytania znajdujące się w punktach kontrolnych, a dotyczące matematyki, geografii i przede wszystkim geodezji.
Tuż po Biegu z mapą, w ramach regeneracji sił, uczestnicy zorganizowali ognisko, przy którym świetnie się bawili.

Najlepszą okazała się drużyna w składzie:

- Marcin Adamczewski i Damian Lewandowski z klasy 3TGe.

Drugie i trzecie miejsce zajęły w kolejności następujące drużyny:

- Piotr Jarzębowski i Eryk Zajher z klasy 3TGe

- Mikołaj Chróst, Konrad Krajewski i Jakub Lajszner z klasy 1TGe

Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników biegu oraz dla ekipy odpowiedzialnej za przygotowanie.

Bieg został zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów geodezyjnych – Lidię Wyrzykiewicz i Justynę Ozgę.