Bal Studniówkowy 2016 przeszedł do historii

Poloneza czas zacząć (…).
 I szły pary po parach hucznie i wesoło,
Rozkręcało się, znowu skręcało się koło,
Jak wąż olbrzymi, w tysiąc łamiących się zwojów; (…)
Wre taniec, brzmi muzyka…

Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz, Księga XII

Tegoroczni maturzyści z naszej szkoły w piątkowy wieczór, 15 stycznia, bawili się na tradycyjnym Balu Studniówkowym, który rozpoczął się uroczyście zatańczeniem poloneza.

W tanecznym korowodzie dostojnie sunęli nauczyciele i uczniowie.

Uroczystego otwarcia balu dla 123 maturzystów z klas II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum dokonała Dyrektor Szkoły Małgorzata Durek.

W imieniu wszystkich uczniów klas maturalnych podziękowania dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud nauki i wychowania oraz organizację studniówki złożyli Weronika Nowak z klasy IV TGe i Grzegorz Sekuła z IV TB.

Ten jedyny, niepowtarzalny, pełen czaru, magii, powagi ale także uśmiechu i zabawy wieczór zapewne na zawsze zostanie w pamięci każdego maturzysty.

A teraz drodzy Maturzyści:

Minęła studniówka,
                                                    Z wielkim hukiem.
                                                    Czas ucieka i matura
                                                    Coraz bliżej.

Tak wiele lat temu śpiewał zespół Czerwone Gitary. Słowa jego piosenki są nadal aktualne i z pewnością każdego maturzystę zmobilizują do owocnej i wytrwałej nauki, bo już … za symbolicznych 100 dni matura!
                                                                                                                                 M. Zalesińska